ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7563320
*
nr 756 3320
Spegel
1920-tal, höjd: 102
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 17:21:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 22:11:01
1
100 kr
29/4 09:59:08
2
200 kr
30/4 16:35:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 756 3320
Spegel
1920-tal, höjd: 102
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 22:11:01 | 1 | 100 kr |
29/4 09:59:08 | 2 | 200 kr |
30/4 16:35:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.